Oldalunkon a  felhasználói élmény fokozásának érdekében cookie-kat (sütiket) alkalmazunk. A honlapunk használatával tájékoztatásunkat tudomásul veszed. Adatkezelési tájékoztató

​Írásvetítő: segítség a tanításban, oktatásban

Biztosan mindannyian emlékszünk még arra, amikor diák korunkban a tanár bekapcsolta az írásvetítő szerkentyűt, ráhelyezte a fóliát, és az arra írt, vagy rajzolt ábra a falra vetítődött. Könnyítés volt ez a tanárnak, nem kellett a táblára írnia, rajzolnia. A mai szerkentyűk azért már sokkal-sokkal modernebbek, számítógéppel is simán tudunk írást vetíteni.

Nem csak a saját magunk által készített anyagot tudjuk kivetíteni, de könyvet, könyvlapokat, egyéb mintákat is. Már fólia sem szükségeltetik, sima fehér lapra írt vagy rajzolt dolgainkat is ugyanúgy ki tudjuk vetíteni. A gépnek van egy úgynevezett objektumkamerája, amit a projektorhoz kell csatlakoztatni, és máris vetíthetünk. Az írásvetítőt többnyire csoportmunka során használják bizonyos dolgok, tárgyak, anyagok bemutatására, szemléltetésére. Az idők során az írásvetítők is változáson mentek keresztül: a nagyméretű, zajos gépeket, berendezéseket modernebb, kisebb, csendesebb, jobb képminőségű írásvetítők váltották fel. Az új gépek már hordozhatóak, elegáns kivitelűek, csinos kis szerkezetek. Napjaink oktatásában kifejezetten része az óráknak, hiszen megkönnyíti mind a tanár, mind a diák dolgát. nem kell táblára írogatni, több osztályban is felhasználható ugyanaz az anyag. Az írásvetítőt előszeretettel használják tanfolyamokon, felnőtt oktatásban, ahol még gyorsabban kell leadni az anyagot, mivel sűrű a program. Az írásvetítő képét ma már nem a falra, vagy a táblára terített fehér lepedőre vetítik, hanem kis helyen elférő, jól szállítható vetítővásznakat használnak erre a célra. Sokkal praktikusabb és elegánsabb. Az írásvetítő használata egyszerű, semmilyen szakképzettséget, különösebb szakértelmet nem igényel.

Tartalomhoz tartozó címkék: érdekességek